GKS NAŁĘCZ BABIAK - strona nieoficjalna

Rok powstania: 1955r.

Stadion: tamże , GKS Nałęcz Babiak

Trener seniorów: Dariusz Starosta
Trener trampkarzy i orlika-żaka: Krzysztof Witkowski (tel. 695047157)

Prezes: Tadeusz Jaroniewski

Kierownik drużyny: Mariusz Piasecki

Skarbnik: Artur Grędecki

Zarząd klubu: Tadeusz Jaroniewski, Artur Grędecki, Krzysztof Witkowski, Grzegorz Rosiński,Paweł Naparty

Historia klubu:
Obecny  klub  o  nazwie  GKS „ Nałęcz’’ Babiak powstał  a  w  zasadzie  przekształcił  się  z  Ludowego  Zespołu  Sportowego Babiak , który  powstał  w  1955roku. Po  transformacji w  1989 roku  klub  przyjął nazwę   Międzyzakładowy Ludowy  Klub  Sportowy „ Nałęcz”  Babiak.Pod  tą  nazwą  funkcjonował  przez  10 lat   do  początku  1999roku.  30- go  stycznia  1999 roku na  Walnym  Zebraniu  Wyborczym  Członków  Klubu  podjęto  uchwałę  o  przyjęciu  obecnej  nazwy  Gminny  Klub  Sportowy  „ Nałęcz ‘’ Babiak . Na tym  samym  zebraniu  Zarząd  klubu  w  składzie : R. Jędrasiak – prezes, R. Jakubowski – sekretarz, W. Chojnowski, R. Kasiorek, H. Bączkowski – członkowie, przedstawił roboczą  wersję Statutu Klubu i   po  przeczytaniu  zarządził  głosowanie w  którym  Walne  zatwierdziło Statut.  W  dniu  18-go  kwietnia 2008 roku na  kolejnym  Walnym Zarząd  klubu w  składzie: T. Jaroniewski – prezes, A. Grędecki – sekretarz, R. Albin,     J. Bogucki, M. Frankowski – członkowie,  przedstawił poprawki  do  Statutu,  które  zostały  uchwalone  i  Statut  w  tej  wersji  obowiązuje do  chwili  obecnej. Klub  należy  do  nielicznych,  a  w  zasadzie  jest jedynym  po  Olimpii  Koło  w  powiecie zespołem  którego sekcja piłkarska  seniorów nigdy  nie  była wycofana  lub  zawieszona  w  rozgrywkach ligowych.  Klub  zaczynał  rozgrywki od klasy  „ C’’ póżniej  klasa „ B” następnie klasa „ A” . Najwyższy  poziom  rozgrywkowy  osiągnął  na  początku XXI wieku  była  to  Klasa  Okręgowa  V liga  centralna  PZPN . Obecnie seniorzy  grają  w  klasie „ A”  OZPN –u Konin. Barwami  klubu  są  kolory  zielono – żółto – czerwony. Jako  ciekawostki  klubu  należy  wspomnieć , że  w  drużynie  grały  trzy „ klany  rodzinne” Rojewskich  trzech Jan, Edward, Bolesław, Kłosowskich  czterech  Wojciech, Tadeusz, Bogdan, Mirosław, Napartych  trzech  Andrzej, Jan, Paweł. Niedoścignionym  rekordzistom jeżeli  chodzi  o  zdobyte  bramki  w  jednym  meczu  jest nieżyjący już  Bolesław  Rojewski zdobywca  9- ciu  bramek w  meczu  z  Cukrownią  Gosławice. Zawodnikami  którzy  grali w  naszym  klubie  i  zostali  zauważeni  przez kluby  szczebla  centralnego gdzie  występowali  z  powodzeniem  grając  w  podstawowych  składach  to : Paweł  Naparty -  Posnania  Poznań, Jacek  Bogucki – Goplania  Inowrocław, obecny  trener Dariusz  Starosta – Górnik  Konin,  Mateusz  Trzmielewski – Olimpia  Koło.  Obecnie  klub  ma  do  dyspozycji  stadion  z  pełnowymiarową  płytą o  nawierzchni  trawiastej  z  zapleczem  socjalnym  dla  sędziów  i  zawodników, halę  sportową z  pełnowymiarowym  boiskiem  do  piłki  ręcznej,  boisko  orlika . Na stadionie  są  zamontowane  264 krzesełka  dla  kibiców  oraz  wiaty  dla zawodników  rezerwowych . Wokół  boiska  jeszcze  będą wykonywane  prace  modernizacyjne. Wygląda  na  to,   że  na  jubileusz  60 - cio   lecia  klubu przypadający  w  2015 roku   wszystko  będzie  gotowe.

Urząd Gminy Babiak
ul. Plac Wolności 5